Telif ve Yasal Uyarı

Site’nin kullanılması, Sitede sunulan ve sağlanan veri ve bilgilerin kullanımı, bu veri ve bilgiler esasında yapılan davranışlar veya Site’ye erişim sebebiyle maruz kalınabiliecek herhangi türden bilgisayar virüsleri, trojan ve benzeri kötü amaçlı yazılımlar(malware) da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, kullanıcıların ve/veya diğer üçüncü kişilerin herhangi bir sebepten ötürü uğrayabilecekleri her türlü ve tüm doğrudan ve dolaylı zarar, ziyan, hasar ve/veya kayıplar ile ilgili Konukredi.com’un hiçbir hukuki veya cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcılar, yukarıda anılan zararlar sebebiyle Konukredi’den her ne isim altında olursa olsun herhangi bir talep veya iddiada bulunmayacaklarını peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Kullanıcıların ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sürekli bir şekilde ve ayıpsız faaliyette bulunacağı hususunda Konukredi herhangi bir taahhüt veya garanti vermemektedir.

Konukredi, kullanıcılara veya üçüncü kişilere karşı Sitede sunulan ve yayınlanan bilgi ve verilerin içeriği, doğruluğu, yeterliliği ve eksiksizliği hususunda herhangi bir bir taahhütte bulunmamakta veya bir garanti vermemektedir.

Konukredi, bannerlar vasıtasıyla, veya başkaca bir şekilde adresi verilen, reklamı yapılan veya paylaşılan internet sitelerinin içeriğinden veya bu sitelerde sunulan hizmet ve faaliyetlerden dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Site’nin kullanılması, Site’ye giriş veya erişim yapılması sırasında Kullanıcılar, Konukredi’nin ve üçüncü kişilerin yasal haklarını göz önünde bulundurmak ve bu hakları ihlal etmemek ile yükümlüdür. Kullanıcılar, herhangi bir üçüncü kişinin yasal hakkının ihlal edilmesi sebebiyle doğacak zararlardan tamamen kendilerinin sorumlu olduklarını ve Konukredi’nin bu zararlardan sorumlu tutulamayacağını peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan haber, video ve resim içeriği erişimi sağlayıcı olarak hizmet vermektedir.

İlgili yasaya göre, site yönetiminin ekleyip zaman aşımına uğramış, haberleri, videoları ve resimleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Site içeriğindeki, haberler kaynak gösterilerek yayımlanmaktadır. Telif hakkı olan haber, resim, video siteleri ve şahıslar, telif hakkı olduğu içeriği, iletişim linki ile bize ulaştıktan sonra 3 gün içinde siteden kaldırılır.

Telif Hakları

Konukredi meydana gelen telif hakkı ihlali iddialarına ilişkin yasal olarak zorunlu bazı prosedürlerimiz mevcuttur. Bizim veya üçüncü bir tarafın haklarını ihlal ettiği veya herhangi bir fikri mülkiyet yasasını veya yönetmeliğini ihlal ettiği tespit edilen herhangi bir Web sitesi kullanıcısının derhal askıya alınmasını ve / veya feshedilmesini sağlayan bir politika benimsedik. Politikamız, dikkatimize sunulan tüm telif hakkı ihlali iddialarını araştırmaktır.

Haklarınızın veya üçüncü bir tarafın haklarının ihlal edildiğine dair kanıtınız varsa, biliyorsanız veya iyi niyetli bir inancınız varsa ve söz konusu materyali silmemizi, düzenlememizi veya devre dışı bırakmamızı istiyorsanız, bize aşağıdaki bilgileri sunmanız yeterli olacaktır:

İhlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili bir kişinin fiziksel veya elektronik imzası;

İhlal edildiği iddia edilen telif hakkıyla korunan çalışmanın tanımı veya birden fazla telif hakkı alınmış eser tek bir bildirim kapsamındaysa, bu tür çalışmaların temsili bir listesi;

İhlal edildiği veya ihlal faaliyetinin konusu olduğu iddia edilen ve kaldırılacak veya erişimi devre dışı bırakılacak materyalin tanımı ve materyali bulmamıza izin vermek için makul ölçüde yeterli bilgi;

Adres, telefon numarası ve varsa, sizinle iletişime geçilebilecek bir elektronik posta adresi gibi sizinle iletişim kurmamıza izin verecek makul ölçüde yeterli bilgiler;

Materyalin şikayet edildiği şekilde kullanılması için telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından yetki verilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair bir beyan; ve bildirimde yer alan bilgilerin doğru olduğuna ve ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunuza dair yalan beyanda bulunmanın cezalandırıldığına dair bir beyan.

Bu bildirimin etkili olabilmesi için, bunu Şirketin belirlediği temsilciye e-posta, posta veya faks yoluyla şu adresten sağlamalısınız: bilgikonukredi@gmail.com

Konukredi.com sitemizde, çeşitli tıbbi konular üzerine pek çok yazı bulunmaktadır. Ancak, bu yazıların hatasız olduğunun hiçbir şekilde garantisi yoktur. Bu nedenlerle konukredi.com sorumluluk kabul etmez ve herhangi bir yardımı, gerçekliği, doğruluk payını taahhüt etmez. En doğru bilgiyi doktorunuza danışarak alabilirsiniz.