VakıfBank Ek Hesap (KMH) Nedir, Hesaplama, Kullanma

VakıfBank ek hesap sayesinde, alışveriş ve nakit ihtiyaçlarınızı hesabınızda para olmasa bile karşılayabilirsiniz. Kredili Mevduat Hesabı kısaca KMH, vadesiz mevduat hesabına bağlı, hesapta yeterli bakiye olmadığında devreye giren bir kredi ürünüdür.

Ek hesap, sadece nakit ve alışverişlerde değil fatura ödemeleri, otomatik talimatlar, eft, havale gönderimi sırasında vadesiz hesabın yeterli gelmediği durumda onay ile kullanılır. Kısa vadeli bu tarz borçlarda belirli bir faiz oranı ile acil ihtiyaçlar giderilebilir.

VakıfBank Ek Hesap Nedir, Nasıl Başvurulur?

VakıfBank ek hesap, vadeli mevduat hesabında yeterli miktarda para olmadığında devreye girerek tüm bankacılık hizmetlerinden yararlanmanızı sağlayan, belirlenen bir limite sahip kredi çeşididir.

Kredili mevduat hesabından yararlanabilmek için öncelikle VakıfBank’ta vadesiz bir TL hesabınızın olması gerekmektedir. Ek hesap başvurusunu en yakın VakıfBank şubesine yapabilirsiniz. Eğer vadesiz hesap sahibi iseniz internet bankacılığı, mobil uygulama, SMS ve ATM’lerden ek hesabınızın oluşması için başvuruda bulunabilirsiniz.

SMS ile ek hesap başvurusunda bulunmak için cep telefonunuzdan 5724’e mesaj atmanız gerekmektedir. Mesaj bölümüne EKH boşluk TC Numarası boşluk Talep edilen limit miktarı yazdıktan sonra göndererek VakıfBank ek hesap başvurusunu yapabilirsiniz.

ATM kanalıyla başvuru yapabilmek için ise banka kartınız gerekmektedir. Karşınıza çıkan menüde sırayla Diğer İşlemler, Başvuru ve Ek Hesap Başvurusu adımlarını takip ederek tamamlayabilirsiniz.

VakıfBank Ek Hesap Nasıl Kullanılır?

Vadesiz hesaplarda bakiye olmasa bile KMH kullanıma açıktır. Tanımlanan limit doğrultusunda tüm ödeme ve nakit ihtiyacınızı bu hesaptan karşılayabilirsiniz. Genel olarak ek hesap kullanımında hesap sahibinden onay istenir. Onay verildiği an limitler dahilinde kredili mevduat hesabı kullanılır.

Vakıfbank Ek Hesap Hesaplama

Bankada bulunan hesabınıza bağlı olan kredi hesabından para kullanmak istediğinizde, banka tarafından belirlenen bir faiz oranı ödemeniz gerekmektedir. Kullanacağınız para karşılığında ödeyeceğiniz faizi hesaplamak için bankanın resmi sitesinde bulunan VakıfBank ek hesap hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

VakıfBank Ek Hesap Limit Azaltma ve Yükseltme Nasıl Yapılır

Başta da belirttiğimiz gibi her ek hesabın banka tarafından belirlenmiş bir limiti bulunmaktadır. Bu limit düşürülüp yükseltilebilmektedir.

Vakıfbak ek hesap limit düşürme, hesap sahibi tarafından internet bankacılığı, mobil bankacılık ve şubeler aracılığıyla rahatlıkla yapılabilmektedir. Başvurunuz sonucunda mevcut limitinizde kullandığınız para, düşürmek istediğiniz limitten azsa en kısa sürede güncellenir.

Ek hesap limit yükseltme işlemi için yine aynı şekilde banka şubeleri, internet ve mobil bankacılık üzerinden talep edebilirsiniz. İstemiş olduğunuz yeni kredili mevduat hesabı limiti banka tarafından değerlendirilip sonucu size bildirilecektir.

VakıfBank Taksitli Ek Hesap Nedir?

Ek hesaptan bulunan limiti kullanmayı düşünenler veya kullananlar 12 aya kadar taksitlendirme yapabilmektedirler. Hem alışverişlerde hem de nakit çekimlerde ek hesap taksitlendirme yapılabilmektedir. Ayrıca taksitli ek hesap kullanımınca tahsis ücreti, dosya masrafı gibi bir takım ödemeler yapılmamaktadır.

Vakıfbank ek hesap limitinin kullanılması anında yapılmamaktadır. Harcama yapıldıktan banka tarafından cep telefonuna gönderilen SMS ye yanıt vererek taksitlendirme gerçekleşir. Banka gelen mesajda uygun gördüğü vade oranını da belirtecektir.

Diyelim ki gelen SMS’ye cevap vermediniz. Fakat daha sonradan bu tek çekim tutarı taksitlendirmek istediniz. Bu durumda ek hesapta kullanılan tutar için, internet bankacılığı, mobil uygulamalar, çağrı merkezi, ATM ve şubelerden başvuru yaparak hemen taksitlendirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanılan ek hesap taksitleri her ayın belirli bir günü vadesiz TL hesabınızdan bakiye bulunması durumunda otomatik olarak çekilir. Eğer vadesiz TL hesabı ödeme günü yetersiz bir bakiyeye sahip ise ek hesap limitinden alınır ve taksit ödenir.

VakıfBank Ek Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Hesabınızda tanımlı bulunan kredili mevduat hesabını zaman içerisinde kapatmak isteyebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken bankanın size en yakın şubesine giderek ilgili personele ek hesap kapatma dilekçesi vermek olacaktır. Banka şubesindeki personel buna uygun belgeyi size sunarak imzalamanızı isteyecektir. Bundan sonra ek hesap en kısa süre içerisinde kapanır.

Şubeye gitmeden halletmek istiyorsanız, hazırlayacağınız ek hesap kapatma dilekçesini fax yollamanız da işleminizin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Beril kredi kartları, bankacılık, sigorta, seyahat ve daha fazla sektör hakkında yazmayı seviyor. Konukredi okuyucuları için araştırma yapmadığı zamanlarda, alışveriş yapmaktan, kitap okumaktan ve film izlemekten keyif alıyor.

İlgili İçerikler

halkbank

En Hızlı Halkbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Günümüz modern hayat koşullarında banka kredisi veya kredi kartı kullanmadan alışveriş yapabilmek ya da her hangi bir şey sahibi olabilmek mümkün olamamaktadır. Bu nedenle her banka, her…

finansbank

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Finansbank, son dönemde en para hizmeti ile adını fazlasıyla duyuran bir banka olsa da, normal vadeli hesap imkânları ve kredi kartı avantajları konusunda da oldukça başarılıdır. Klasik…

findeks

Findeks ile Kredi Notu Sorgulama

Findeks, kredi notu sorgulama işlemlerinin rahatça yapılabildiği ülkemizin önde gelen dokuz bankası ve Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan finansal hizmetler veren internet platformu olarak adlandırılabilir. İnsanların finansal…

finansbank

Finansbank Enpara Hesabı Nasıl Açılır

Şubesiz hizmetinden dolayı Finansbank Enpara.com, yüksek faiz ve düşük masraflarıyla farklı bir bankacılık hizmetini veriyor. Türkiye’de bir ilk olarak duyduğumuz klasik bankacılık anlayışından farklı olarak ortaya çıkan…

kredi

Kredisi Devam Eden İkinci Kredi Çekebilir mi?

Bankalardan ihtiyaç gereği olarak finansal destek ürünlerinden olan kredi ürünlerini kullanan kişiler aylık ödemelerini düzenli olarak yapmak durumundadırlar. Keyfe keder kullanılmayan bu ürünler ile ilgili olarak insanlar…

kredi ön onay

Kredi Ön Onay Nedir? (Detaylı Anlatım)

Kredi başvurularının çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankalar, kredi kullanmak isteyenlere mobil, sms ve internet üzerinden daha hızlı kredi başvurusu imkanı vermektedir. Yapılan bir başvuru sonucunda…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir